1Oy

 • Site İçi Seo Nasıl yapılır ?

  SEO ‘Search Engine Optimization’ yani Türkçesi ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ demektir.SEO yardımıyla siteniz rastgele bir sözcükde arama motorlarında yukarı çıkabilir.SEO genel itibariyle iki kısımdan oluşur;

      Site içi SEO
      Site dışı SEO

  Bu yazımızda ise yapması biraz daha basit olan ve her sitenin kesinlikle yapması gereken ya da yapmasını gerekliliğini düşündüğümüz site içi SEO yapımını anlatacağız.
  Site İçi SEO Nedir?

  Arama motorlarının siteyi daha iyi anlayıp taraması ve ne ile ilgili olup olmadığını anlamasına yardımcı olur.Arama motorları böylece sitenizi istenilen amaç kitleye ulaştırmaya çalışır.Bu yüzden şayet bir sitede SEO yapılacak ise ilk evvelce iç SEO’dan başlanılır ve dış SEO’dan daha çok ciddiye sahiptir.
   Site İçi SEO Nasıl Yapılır?
   1.Site Hızı

  Site sürati gerektiğince önemlidir.Site süratini tedavi etmek hosting alımından başlar tema tercihine kadar yol alır.Unutmayın site sürati yavaş olan siteler arama motorlarınca hiç sevilmezler.Ayrıca siteniz mobil uyumlu olmalıdır.
   2.Özgün İçerik

  Kopyala – Yapıştır içeriklerden kaçınıp orjinal içeriklere yöneliniz.2017 SEO güncellemesiyle Google bundan sonra orjinal içerik yazmayan siteleri dışlayacak.
   3.Resim seçilimi ve alt etiketleri

  Telif hakkına sahip olmayan resimler kullanınız.Bunun amacıyla Pexels,Pixabay,Flickr vb. siteler bulunmaktadır.Bu sitelerdeki görseller telif hakkına sahip olmadığı amacıyla basitlıkla indirebilirsiniz.Ayrıca yüklediğiniz resimleri arama motorlarına tanıtmak amacıyla alt etiketleri kullanmayı unutmayınız.
   4.Anahtar sözcükler

  Yazılarınızda ilk 100 sözcük içerisine kesinlikle anahtar sözcükleri yerleştiriniz.Ayrıca başlıkta kesinlikle anahtar sözcük kullanınız.
   5.SEO arkadaşı URL önemi

  URL’leriniz muhakkak SEO uyumlu olmalıdır.Örneğin netteinsan.com/p=12345 gibi URL’ler kullanmayınız.URL’nizde de anahtar sözcük geçmesine ilgi ediniz.
   6.Hemen çıkma oranını düşürmek

  Uzun ve başka yazılarınızı link verdiğiniz içerikler ile kullanıcının sitenizde uzun vakit kalmasını sağlayınız.

  Eğer sizin de önerdiğiniz bir bilgi varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayınız . .

  1 cevap

  0Oy

  enesmertcetin Puanlar150
  Teşekkürler, yararlı konu

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..

  iyigunler.net