1Oy

 • Edu ve gov backLink buLmak

  İnternet siteleri ile ilgilenenler, forum, blog vb. gibi alanlarda .edu ve .gov uzantılı baclink ile alakalı hususlar rastlamışsınızdır. Peki bu .edu ve .gov uzantılı internet sitelerinden alınan backlinkler namacıyla ciddiye sahiptir ?

  Bu Siteler Neden Önemlidir?

  Bu uzantıda ki siteler ticari bir gaye gütmediği ve insanlara hizmet eden içerikleri paylaştığı amacıyla Google bu sitelere yüksek Trustrank ve Pagerank puanları sunarak bir nevi ödüllendirmektedir. Tabi ki bu sitelerden backlink alan site sahipleri de ödüllerden faydalanmaktadır. Her sitede bulunduğu gibi bu uzantılı sitelerden verdiği backlinkler ne kadar az ise, siteler o kadar kaliteli ve kullanıcıya tesiri daha yüksek olur. Diğer husus ise Yerli sitelerin Yabancı sitelere oranla daha çok katkı yapmasıdır.

  Bu Uzantılar Hangi Kurumlara Ait?

  Tüm alan adı uzantılarının taşmakta bulunduğu belirli anlamlar vardır. Şua anda hususmuz .edu ve .gov uzantıları bulunduğu amacıyla bu iki uzantı ile alakalı bilgi vereceğim.

  .Edu uzantılı sitelere yalnızca eğitim kurumları sahip olabilir. (Üniversiteler)

  .Gov uzantılı sitelere ise devlet kurumları sahip olabilir.

  Bu alan adı uzantılarını her isteyen alamamaktadır. Yorum yapma imkanı tanınmış siteler mevcuttur, bu sitelere erişerek yorumlarınızı yapabilmektesiniz.

  Bu Tür Sitelere Nasıl Ulaşabilirim?

  .edu uzantısına ait ve yorum yapabilir site bulmak amacıyla;

  site:.edu inurl:node comment

  .gov uzantısına ait ve yorum yapabilir site bulmak amacıyla;

  inurl:.gov.tr "Leave a Reply"

  Yorumların otomatik onaylandığı siteler bulabilirseniz daha iyi olur. Çünkü bazıları, hem de fazlası yönetici onayından geçiyor olabilir.

  Bir önceki yazımız olan Iframe Virüsü Nedir ? Nasıl Temizlenir ? başlıklı makalemizde iframe kodları, iframe virüsü nasıl temizlenir ve iframe virüsü nedir ile alakalı bulgular verilmektedir.

  2 Cevaplar

  0Oy

  enesmertcetin Puanlar150
  Yararlı konu, teşekkürler

  0Oy

  samsuncilingir Puanlar210
  guzel site bir  site cok sevdim

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..

  iyigunler.net