2Oylar

 • Wordpress Kurulumundan Sonra Yapmanız Gerekenler

  Merhabalar, Wordpress kullanıcıları günden güne artıyor artık. Bir çok insan kolay kullanımı ve devamlı güncelleme olduğu için wordpress'i seçiyor!
  Bütün aşamaları uyguladığınızda yakın vakitte sitenizdeki hit artışı gözle görünür şekilde belli olacaktır.
  1. Özgün ve Kaliteli içerik:
  Belki binlerce anlatıldı ama biz tekrar de atlamayalım. Google bundan sonra aynı içeriği 2. kez kullanan kopya sitelere itibar göstermiyor ve listelenmesinde aynı başlıkta değişik içeriklere öncelik tanıyor. Yani siz kendinizden birşeyler katamayacaksanız diğer bir yerden içerik almamalısınız. Binlerce konuyu botlarla ya da kopyala yapıştır yöntemiyle alabilmek yerine blog’unuzda ziyaretçilerinize kendiniz birşeyler kazandırabilirseniz sizin amacıyla daha iyi olacaktır ve siteniz Google doğrulusunda daha basit sevilecektir. Genellikle yeni bloglar temellerini dayanıklı atmak amacıyla tamamiyle orjinal içerik girmesi önemlidir.
  2. Google Sitemap.xml dosyası oluşturma ve Robots.txt oluşturma:
  Sitemap’ın Google amacıyla büyük önemi vardır. Bütün içeriğinizin listelenmiş şekilde olduğu bir liste Google’ın makalelarınızı indexlemesi amacıyla bir önayak olacaktır. Sitemap.xml dosyasını Wordpress Google XML Sitemaps eklentisiyle oluşturabilirsiniz.
  3. Permalink Seo Dostu Link Oluşturma:
  Wp Admin >> Ayarlar >> Kalıcı Bağlantılar’a girerek yapıyı özel yapı olarak seçin ve şu şekilde kullanın.
  “ /%postname%.html ” bu prosedür linklerinizin makale başlığı ile oluşmasını sağlar ve hit alabilmek amacıyla büyük bir adımdır.
  4. RSS’nizi Sosyal Paylaşım Sitelerine Gönderin:

  Sitenizin RSS adresini Facebook, Twitter, Friendfeed gibi pr sayısal değeri yüksek sosyal paylaşım sitelerine gönderin. Böylece sitenizdeki makalelar yayınlandığı anda buralarda da yayınlanacak ve sitenize link girişi olacaktır. RSS Graffiti ile RSS’nizi Twitter’a ekleyebilirsiniz. Twitter Facebook’a bağlayarak da aynı anda tekrar facebook sayfasında linklerinizin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
  5. All in Seo Eklentisini kullanın.
  WordPress blog sistemi amacıyla tasarlanmış en iyi seo eklentisi All in Seo Pack ile sayfa, makale, index title’ınızı isteğinize göre düzenleyebilir, description, meta tag, keyWords düzenlemesi yapabilirsiniz.
  6. Bilinmesi gerekenler:
  Yazı ve Blog Title başlıklarında uzun uzun kendini tekrar eden başlıklar yerine orjinal çok uzun olmayan başlıklar seçilmelidir.
  Resimlere açıklama eklenmelidir. Resimlerinize kesinlikle alt etiketi olması gereklidir böylelikle Google görsellerden hit alabilirsiniz.
  Yazı başlıklarınız H1 tagı ortamında olması gereklidir.
  Ayrıca yeni sitenizin orjinal makalelerini beslemek adına backlink ve tanıtım makalesı satın alabilirsiniz.

  http://www.enginuzun.org/wordpress

  1 cevap

  0Oy

  waldmann Puanlar193
  Bilgilendirme için teşekkür ederiz. :)

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..