1Oy

 • Zenmate SSL Sorunu Ve Çözümü

  Merhabalar :

  Son zamanlarda Zenmate kullanıcıları bu hata ile karşılaşıyoruz..

  Onun için sizlere makale yazmak istedik.

      Zenmate nedir?

  İlk olarak zenmate adlı eklentinin ne işe yaradığından bahsedelim ZenMate, web sitelerine güvenli ve anonim şekilde (kimliğiniz gizlenmiş) şekilde kolayca erişmenizi sağlayan bir yazılımdır. VPN ve Proxy ikilisi üzerine kurulmuştur. ZenMate internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulur.  Sorun çözümüne başlamadan önce ilk olarak karşılaştığımız sorunun loguna bakalım.

  ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

  Log üstteki gibidir bu sorunla karşılaşan bir çok kullanıcıda mevcut hemen çözümünden bahsedelim umarım hepinizin işine yarar, sorunu çözmek için aşağdaki listeyi sorunsuz bir şekilde yapın.

      İlk olarak DNS’niz varsa kaldırın nasıl kaldırıcağınızı aşağya not olarak yazıyorum.

      Ağ ve paylaşım merkezini açın, ve sonrasından yan menüden “Bağdaştırıcı ayarları” yazan yere giriyoruz oradan “Wifi” internetinize sağ tıklayıp özelliklere girerek TCP/IPV4 yazan yere girin ve aşağdaki DNS adresini silin.

  2.Ve sonrasında Google Chrome adlı tarayıcınızı açın “Url”” yazma bölümüne

  chrome://settings/

  Yazın ve enter tuşuna basın biraz aşağaya inerek “Gizlilik” bölümünden tarama verilerini temizleyin diyerek işlemi sonlandırıyoruz.

  İşlem bukadar bu işlem sizin işinize yaramadıysa şunları hatırlatmamız gerekiyor. Bilgisayarınızda herhangi bir VPN programı mevcut ise kaldırın veya devre dışı bırakın.

  Bu makalemizde bukadar umarım işinize yaramıştır tekrardan Ülkemizin başı sağolsun..!

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..