1Oy

 • Seo Uyumlu Nasıl Yazılır

  Merhaba

  Arkadaşlar bugün yine sizlere web sitelerinizi üst sıralara taşımanız için ufak ipucu vermek istiyorum. .

  Bir blog yazısı yazmak hiçbir zaman kolay olmamıştır. Okuyucunuzu ilgilendiren bir yerde tutmak için, yazınızın yapısını düşünmeli ve çekici metinler yazmalısınız. Okuyucularınızın yazılarınızın ana fikrini başlıkları, alt başlıklar ve açık paragraflar sağlayarak kavramalarına yardımcı olabilirsiniz. İnsanlar metninizi anlıyorsa ve beğendiyse, mesajınızı paylaşmak, tweetlemek ve yayınınıza bağlanmak konusunda daha eğilimlidir. Ve bu sıralamanızı artıracaktır. Bu nedenle, Google’daki sıralamanızı iyileştirmek için kesinlikle yazma becerilerinizi en üst düzeye çıkarmaya çalışmalısınız!

  Bir yazıda, hem çok okunabilir hem de SEO uyumlu olan blog yazıları yazmak için bazı ipuçları vermek istiyoruz. Sizlere birkaç ipucudan bahsetmek istiyoruz.

  İyi Blog Yazıları İçin Temel Yazım İpuçları
  Her şeyden önce, blog yazılarınız sadece iyi bir yazı parçası olmalı! Bir sürü blog yazarı yeni bir blog yazısı hazırlarken yazmaya başlıyor. Aklına gelenleri yazarlar, Bazıları için, doğal yazma yetenekleri olduğu için bu yeterli olabilir. Diğerlerinin yardıma ihtiyacı olabilir.

  1. Yazmadan önce düşünün!
  Metninizin mesajını düşünün. Okuyucularınıza ne söylemek istersiniz veya hangi merkezi soruyu sormak istersiniz? Metninizin amacı nedir? Okuyucularınızın sayfanın sonunda ne yapmasını istiyorsunuz? Yazmaya başlamadan önce bu soruların cevaplarını yazın.

  2. Blog yazınızın yapısını oluşturun!
  Açık bir yapı oluşturarak yayınınızı başlatın. Her yazı şu şekilde olmalıdır:

  *Bir tür tanıtım (konunuzu tanıttığınızda);

  *Bir motto (ana mesajın yazıldığı);

  *Bir sonuç (en önemli fikirleri özetlemeli ya da yeni bir fikir çıkarmalı).

  Bu üç bölümde yazmak istediğiniz şeyi yazın.

  3. Paragrafları kullanın.
  Herkes paragraf kullanıyor, ancak mantıklı paragrafları kullandığınızdan emin olun. Yeni bir cümle üzerinde yeni bir cümle başlatmayın. Yeni bir paragraf yapmak için bir neden olmalıdır. Her paragrafın bir ana fikri veya ana konuyu içermesi gerekir. Her bir paragrafın ana fikrinin ne olduğunu kendinize sorun. Bu ana fikri sadece bir cümleyle kavrayabilmelisiniz. Daha fazla cümleye ihtiyacınız varsa, daha fazla paragrafa ihtiyacınız olacaktır.

  4. Başlıkları kullanın!
  Başlıklar tüm sayfayı yapılandırır, bu nedenle başlıkları kullanmalısınız. Okunabilirlik açısından önemlidir, ancak SEO için de önemlidir. Başlıklar, Google’ın uzun bir yayının ana konularını kavramasına yardımcı olur ve bu nedenle sıralamanızda size yardımcı olabilir. İnsanlara makalelerinde yol bulmalarını istersen, alt başlıklar kullanmalısın. Alt başlıklar insanları yönlendirir, sayfalarınızı taramalarına yardımcı olur ve makalelerinizin yapısını açıklar. Anahtar kelimelerinizi bazı alt başlıklar altında kullandığınızdan emin olun. Her ikisinde de değil, çünkü metni okunamaz hale getirecektir.

  5. Dikkat çekici kelimeleri kullanın!
  Dikkat çekici kelimeleri, insanların metninizi taramasına ve ana fikri kavramalarına yardımcı olur. Örneğin, insanların ürününüzü almasının üç nedeni var diyelim: “Her şeyden önce” gibi sinyal kelimeler kullanmalısınız; ‘Ikinci olarak’ ve ‘nihayet’. Ayrıca, ‘yine de’, ’emin’ ve ‘gerçekten’ gibi kelimeler okurlarına açık bir sinyal verir. Okuyucular anında sonuçların ‘sonuçta’, ‘çok’ veya ‘bu nedenle’ gibi kelimelerin ardından geleceğini anlamış olacak. Sinyal kelimeleri bu nedenle metninizi yapılandırmak için çok önemlidir.

  1 cevap

  0Oy

  mokoko31 Puanlar152
  teşekkürler dostum

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..

  iyigunler.net