0Oy

 • Backlink Nedir Nasıl Yapılır

  Merhabalar :

  Arkadaşlar bu makalemizde sizlere backlink nedir? Nasıl backlink alabilirsiniz yöntemleri nedir hakkında detaylı bilgi vermek istiyorum..

  Backlink SEO 'un olmazsa olmazıdır, çok farklı yöntemlerde backlink çeşitleri vardır ama bunların hepsi fayda yerine sitenize daha çok zarar verebilir o yüzden makalemizi baştan sona kadar okumanızı tavsiye ediyorum..

  Backlink Nedir?
  Backlink kavramını kısaca bir sitenin diğer siteye verdiği link olarak tanımlayabiliriz. Bu link sitenin ana sayfasında ya da herhangi bir alt sayfasında geçebilir. Görsel ya da yazı şeklinde link verilebilir. Dofollow ve Nofolllow backlink olmak üzere iki farklı link yapısı vardır. Dofollow backlinkler daha faydalı olmakla birlikte nofollow backlinklerin de faydası vardır. Bir çok kişi nofollow linklerin yararsız olduğunu söylese de bu bilgi tamamen yanlıştır.

  Backlinkler arama motoru sıralamalarında yükselebilmeniz için son derece önem taşırlar. İyi bir backlink inşaası ile hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yükselme sağlayabilirsiniz. Bunun dışında backlinklerin size sağlayacağı faydaları aşağıda maddeleyelim;
  -Arama motorlarının sitenizi daha çok ziyaret etmesini sağlar.
  -Alexa, Trustrank, Trustflow gibi site değerinizi belirleyen unsurların yükselmesini sağlar.

  Backlink inşaasında yapılan bazı yanlışlar
  Doğal olmayan çalışmalar: Özellikle webmaster forumlarında gördüğüm yapılan bazı SEO yanlışları var. Aslında artık bu konuda çoğu kişi bilinçlendi fakat hala yanlış yapan bir çok kişi olabiliyor. Öncelikle SEO ile ilgilenen bir çok kişinin temel kuralı doğallıktır. Eğer bunu bilerek hareket ederseniz zaten sorun olmayacaktır. Forumlarda satılan 100 profil backlink, 100 forum backlink gibi fiyatı ucuz olan backlink paketlerine kanıp sitenizi yükseltmeye çalışmayın. Doğal olmayan bu çalışmalar programlar sayesinde otomatik olarak yapıldığından sitenize yararı olmadığı gibi zararı vardır.

  Çöp Sitelerden backlink almak: Sadece para kazanmak için açılmış, sürekli link çıkışı yapan, içerik yönünden zayıf olan siteler çöp site diye tabir edilir. Bu tarz sitelerden parayla alacağınız backlinkler sitenize fayda sağlamaz, paranız boşa gider.

  Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler
  Yukarıda zaten neler yapmamanız gerektiğini belirttim. Ek olarak bazı bilgiler daha vermek istiyorum. Sitenizle alakası olmayan kategorilerden alacağınız backlinklerin sitenize zararı olmasa da pek faydası olmayacaktır. Bu nedenle kendinize en uygun kategorideki bloglardan backlink almaya çalışın. Ayrıca genel blog ya da kişisel blog tarzı sitelerden de backlink alabilirsiniz.

  Eğer backlink aldığınız site sizin sitenizden daha yukarıdaysa bunun sitenize daha fazla katkısı olacaktır. Çünkü sizden daha güçlü site sizi tavsiye etmiş demektir ve bu da sitenizi yükseltir.

  Dudbox.com yönetimi olarak makalemizi burda noktalıyoruz.. Kalın sağlıcakla http://www.dudbox.com hergün takip edin hergün yeni seo taktikleri bilgileri ve siteni ekle, makale backlink kazan!

  3 Cevaplar

  0Oy

  urfamedya Puanlar184
  backlink bence dudbox dan alınır çok etkili.

  0Oy

  ulusalturk Puanlar173
  Paylaşım için teşekkürler.

  Flawless yorumlandı 1, Ocak, 2017

  saçma ve yalan bir site

  0Oy

  MARSLI Puanlar252
  Paylaşım için teşekkürler.Düzenli olarak takip edip backlink kazanıyoruz.

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..