0Oy

 • Kitap Okumanın Faydaları

  Merhabalar :

  Bu makalemde sizlere kitap okumanın faydaları nelerdir onlardan bassetmek istiyorum. Kitap okumak beyine faydalımı zararlımıdır ilgili yazımızla başlıyoruz!

  Kitap okumanın faydalarını yazmaya başlamadan önce satırlarıma eleştiri ile başlamak istiyorum. Günümüzde bir çok kişi kitap okumanın zaman kaybından başka hiçbir şey olmadığını söylemektedir. Ben bu söylemi yanlış düşünce ile bulmakla beraber, gelişen teknolojinin kolaylıklar sunmasının düşüncesini sebep olarak düşünmekteyim.

  Kitap okumak dışında, internet ortamı üzerinde kendi blogum üzerinden olsun veya bir başka blog yazarının yazmış olduğu yazıyı, siteler içerisinde yazılmış olan bir yazının hepsini okumaya üşenen kişiler elbette günümüzde mevcut. Ben bu duruma tanım olarak,  üşengeçlik, sıkılmak, ne diyor la bu diyerek sayfayı kapatmak demek!  derim.. Şuan ufakta olsa okuma üşengeçliğine bir kaç cümle ile eleştiride bulundum. Devamı gelir sonraki yazılarda. Geleyim şimdi kitap okumanın faydalarına.

  Sakin Olmak
  sakin olmak Kitap okumak bir kişinin sakin olmasına neden olmaktadır. Mesela ben bir duruma sinirlenip kafaya takıp bütün gün sinirleneceğime akşam evime gidince kitap okur sakinleşirim. Bu durum çabucak bir şeye sinirlenmenizin önüne geçecektir. Sinir ve stresi bir kenara atmak adına sakin bir yaşam sürmek bence adam akıllı düzenli kitap okumaktan geçmektedir.

  Düşünmek
  düşünmek Düzenli olarak kitap okumakta olan bir kişi yapacağı veya konuşacağı şeyleri hızlı düşünmektedir. Hızlı düşünceleriniz size iyi niyetli düşünceler kazanmanıza yardımcı olacaktır.

  Konuşma Becerisi
  konuşma becerisi Karşınızdaki kişi ile yada telefon görüşmelerinizde, konuşurken ağzınızda kelimeler düğümlenmez, ne diyeceğinizi tane tane ifade etmeniz düzenli kitap okumak ile mümkün olabilir.

  Bazı kişiler telefon görüşmelerinde olsun, normal yaşantımız içerisinde olsun, konuşurken konuşmakta zorlanmakta, kelimeler ağzında kayboluyor gibi konuşmaktadır. Bazı kişiler ise, bazı kelimelerde harf uzatmaları takılı kalmaktadır.

  En basiti, henüz kişi tanımadığı birisi ile ilk defa konuşmuş olduğu bayan veya erkek ile konuşmalarında kelimeler ağıza tıkanmakta, ne dediğini ve diyeceğini tereddütler içerisinde söylemektedir. Bir lokantada bu duruma şahit oldum ben. Bayan garson yan masada oturan gence, ne içersiniz sorusunun cevabını alana kadar, akla karayı seçti. Gencin rengi felan attı, ben bir orta şekerli kahve alayım diyene kadar. (Gencin iç organları resmen yav git tutuldum diye içinden resmen bağırıyordu)

  Eminim ki, kitap okumanın faydaları adına yazmış olduğum yazıda sıraladığım bütün maddeler konuşma becerisini geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.

  Hafıza Güçlendirme
  hafıza güçlendirme Yapılan araşatırmalara göre, düzenli olarak kitap okumak hafızayı güçlendirmektedir. Kitap okumayı alışkanlık haline getirmeniz sizin açınızdan güzel sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktadır.

  Kitap okumayı sevenler için açtığımız PDF Kitap sitemizde sizleri görmek bizleri mutlu eder :  http://www.kitapindir.site/ adresine girerek, roman, aşk, siyasi, ders kitapları online olarak okuyabilir veya pdf olarak indirebilirsiniz.

  3 Cevaplar

  0Oy

  sc Puanlar140
  teşekkürler kolay gelsin

  0Oy

  lancefterblog Puanlar151
  Valla çok iyi hocam kitap yararldıır

  0Oy

  ulusalturk Puanlar173
  Kitap okumak "Genel Kültür" geliştirir ve arttırır.

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..

  iyigunler.net