0Oy

 • Sitenize Bildirim Özelliği Ekleyin

  Merhabalar :

  webmasterların son zamanlarda kullandığı eklentilerden bassetmek istiyorum arkadaşlar , ücretsiz olarak websitenize ekleyebilirsiniz, wordpress için eklenti paylaşımıda yapacağız..

  Bu özellik ne işe yarıyor? :

  Mesela sitenize gelen ziyaretçi bildirime onay verirse, her konu girdiğiniz zaman ziyaretçinin haberi olacak buda size + yönlerde olumlu etki edecektir seo yönünden.. Hergün ziyaretçiler devamlı sitenizi takip edeceği için google sıralaması alexa sıralasında yükselme gibi birçok faydası vardır..

  1 – Bildirim. net

  Türkçe bir site olması ve Türk yapımı olması kullanmak için güzel bir neden. Site sahibini desteklemek amacıyla ilk sırada bu siteyi tutmaya karar verdim.  Siteyi incelediğimizde bize 2 dil seçeneği sunduğunu görüyoruz. Türkçe ve normal olarak İngilizce.  Fiyatlandırma bölümü konulmuş fakat tıklarsanız hizmetin tamamen ücretsiz olduğunu görebilirsiniz.  Siteye üye olmak da bir hayli kolay. Klasik üye formu yani e-mail adresi şifre ve kullanıcı adı . Sizden gereksiz bilgileri istemiyor. Aşağıda sitede verilen özellikleri görebilirsiniz.

  Wordpress için eklenti halinde :

  2 – Push Notifications for WordPress by PushAssist

  Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi wordpress kullanıcıları için bildirim eklentisini tanıtıyorum. Birçok bildirim eklentisi var fakat kullanım kolaylığı olarak bakınca bu eklenti 1 adım önde.  Eklenti wordpress kullanıcıları arasında 5 üzerinden 4.8 puan almış. Ki bu da gayet güzel bir puan.  Eklentiyi wordpress eklenti arama bölümünden indirebilirsiniz ya da bu linkten indirebilirsiniz.   Eklentinin kurulumu bazı sitelerde var. Google’dan araştırırsanız kurulumda zorlanacağınızı sanmıyorum.

  3 – OneSignal Push Notifications – onesignal.com

  En çok kullanılan wordpress eklentilerinden biri de bu.  Ayrıca telefon desteği de var. Sitesini incelerseniz zaten kullanış yönünden farkını göreceksiniz. Üye olurken Github,Google ve ya Facebook üyeliğinizi kullanarak kolayca giriş yapabilirsiniz. İnternette gezinirken bu servisi kullanan birçok site gördüm. WordPress eklentisi de bulunuyor.  Eklentinin kurulumu ile ilgili kaynaklar da bulunmakta.  Eklentinin özelliklerini de aşağıda görebilirsiniz.

  Evet arkadaşlar http://www.dudbox.com yönetimi olarak bu makalemizinde sonuna geldik umarım ihtiyacınızı karşılar..

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..