1Oy

 • marka tescil

  Marka Tescil Başvuru İşlemleri
  Herhangi bir kurum ya da işletmenin varlığını gösteren ve kendisine ait olan ismi koruma altına almaya yarayan duruma marka tescili ismi verilir. Özellikle ticari alanda iş yapan firmaların, kişilerin ya da kurumların; marka tescil olayına önem vermeleri ve kendilerine ait olan markaları tescil ederek, o konudaki tüm kullanım haklarını bünyelerine almaları son derece önemlidir.
  Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır?
  Marka tescil müracat işlemini gerçekleştirmeden önce, tescili yapılacak olan ismin daha önce başka bir firma, kişi ya da kurum tarafından alınıp alınmadığı kontrol edilmelidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için de internet üzerinden arama motorları ya da bu konuda hizmet veren sitelerden yararlanılabilir. Eğer tescil edilecek marka daha önce, başka bir ticari kurum tarafından alınmadıysa, bu markayı tescil edebilirsiniz. Marka başvurusu değerlendirme işlemi, Türk Patent Enstitüsü aracılığı ile yapılmaktadır. Fakat bu resmi devlet sitesine girip, başvuru işlemi yapmadan önce aracı olarak bilinen ve patent işlerinde uzman olan vekil şirketlere başvuru yapmak da fayda vardır. Bu tip şirketler, sizin başvuru sürecinizi en başından sonuna kadar takip eder ve profesyonel bir anlayış ile sizin mağdur olmanızı engeller. Bu aşamadan sonra Türk patent Enstitüsü’nün online hizmetler veren kısmı kullanılır. İlgili siteden mobil, e-imza ya da vergi numarası ile giriş yapılarak, marka tesciline ait işlemi gerçekleştirilebilir.
  Marka Tescilinin Faydaları Nelerdir?
  Marka tescil işlemi, markayı kullanacak olan kişi, kurum ya da ticari işletmeye büyük kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Bu faydalardan belki de en önemlisi, artık markanızın size ait olduğunun resmi bir şekilde kabul edilmesidir. Devletin resmi kurumları tarafından onaylanan marka, halk nezdinde de itibarınızın yükselmesine sebep olmaktadır. Çünkü tescil işlemi gerçekleştirildiği için toplumun gözünde yasal, güvenilir ve dürüst bir firma olarak görülmeye başlanırsınız. Bunun yanında size ait olan markanın koruma altına alınmış olması, haksız kazanç elde etmek isteyenlerin de önüne geçmektedir. Herhangi bir şekilde size ait olan ve tescillenmiş markayı kullanan bir başka şahıs ya da kurum, resmi devlet organlarının yaptırımlarıyla karşı karşıya kalmış olacaktır. Böylelikle ticari itibarınız ve geleceğiniz koruma altında olacaktır.
  http://www.dahipatent.com

  1 cevap

  0Oy

  haberler Puanlar163
  ücret nedir ?

  Bu Paylaşıma cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

  ...

  Dudbox, Kullanıcı tarafından oluşturulan haber bağlantılarını yayınlayan sosyal bir imleme sitesidir..